ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Návod

 • Virtuální parkovací automat - VPA
  1. Uživatel načte svým mobilním zařízením QR kód zóny placeného stání, zadá přímý odkaz či najde zónu na mapy.cz. Může také využít identifikaci lokality geolokačními službami (GPS) a potvrzením správné lokality (město, zóna, atd.).
  2. Uživateli se ve VPA zobrazí informace o dané zóně placeného stání (cena parkovného a maximální možná doba parkování), přičemž následně zvolí preferovanou dobu parkování z roletového menu. Zejména pokud využil k identifikaci zóny geolokační služby musí zkontrolovat, zda informace o dané zóně odpovídá skutečnosti a je na správném místě.
  3. Pokud zadává uživatel data do VPA poprvé, pak je vyzván k zadání registrační značky vozidla a e-mailu. Uživatel může zadat více registračních značek vozidel, které lze v nastavení VPA kdykoliv v budoucnu změnit. Při opakované relaci vybere z menu ve VPA registrační značku vozidla. VPA pracuje se soubory cookies.
  4. Uživatel následně uhradí parkovné prostřednictvím tlačítka „Zaplatit“.
  5. Parkovné se považuje za uhrazené až po odeslání dokladu za parkovné na e-mail uživatele, ve kterém je uvedena doba parkování, zóna placeného stání a registrační značka vozidla. Bez dokladu není možné využívat zóny placeného stání.

  ONLINE PLATBA

 • Platba přes SMS

  Pošlete na telefonní číslo 90210 SMS zprávu ve formátu - LB../číslo zóny/ mezera RZvozidla. Následně obdržíte SMS potvrzující úhradu parkovného.

  SMS PARKOVACÍ LÍSTEK

 • Hotově v parkovacím automatu

  Hotově parkovné zaplaťte mincemi v parkovacím automatu, automat akceptuje mince v hodnotě od 5 Kč do 50 Kč.

BEZHOTOVOSTNÍ PARKOVÁNÍ V LIBERCI
MĚSTSKÝ ONLINE PLATEBNÍ SYSTÉM

Provozovatel:
Statutární město Liberec | Náměstí Dr. E. Beneše 1/1
460 59 Liberec 1 - Staré město
IČO: 00262978 | DIČ: CZ00262978

Pomoc a dotazy
(pondělí až pátek, 08:00 až 18:00 hodin):

pomoc@parking.liberec.cz